Malinovo žilo najkrajšou facebookovou výzvou​

Malinovo žilo najkrajšou facebookovou výzvou

Najkrašia slovenská facebooková výzva – Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok – je vo finále! Tisíce ľudí naprieč Slovenskom v uplynulých týždňoch zdobili krabice od topánok, balili do nich užitočné drobnosti, ktoré v čase vianočnom potešia seniorov v domovoch dôchodcov. Svojou troškou sme prispeli nielen my – #malinovinari, ale aj celé Malinovo! Kontaktnej osobe tejto výzvy pre Malinovo, Most a okolie – pani Soni Brozmanovej – ste doručili krásnych 115 krabíc plných lásky!

Myšlienka potešiť seniorov azda jediným vianočným darčekom, ktorý sa im v domovoch dôchodcov dostane, sa zrodila minulý rok. Vtedy sa jej autorke, Jane Galatovej, podarilo vyzbierať 688 vianočných krabíc. Už vlani sa k pani Galatovej, mimochodom našej ,,susedke“ z Novej Dedinky, pripojili ďalšie výzvou nadchnuté dámy, ktoré jej podali pomocnú ruku v podobe systému, ako výzvu šíriť, ako krabice zbierať a prerozdeľovať. ,,Vďaka tomu sa nám tento rok podarilo získať neuveriteľných 7 tisíc krabíc plných lásky,“ hovorí pani Sisa Slobodová, jedna z organizátoriek výzvy.
Ľudia ochotní prichystať vianočný darček pre neznámu babičku či deduška mohli kontaktovať približne 100 osôb po celom Slovensku, ktorí krabice zbierali, kontrolovali, skladovali a rozdeľovali do domovov pre seniorov. Väčšina kontaktných osôb mala za cieľ vyzbierať 30 – 50 krabíc určených pre konkrétne zariadenia. Ako dnes s úsmevom priznávajú, do výzvy išli s napätím, či úlohu splnia. ,,Môj cieľ bol 47 krabíc. S malou dušičkou som čakala, ako to celé dopadne. Verila som, že to dám, ale toto som naozaj nečakala. Tých krabíc obalených láskou je u nás 200!“ nadchýňa sa pani Miroslava z Ivanky pri Dunaji vo facebookovej skupine – Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok.

Väčšina kontaktných osôb z výzvy sa zhoduje, že napokon bol pre nich najväčší problém uskladniť také množstvo krabíc. Poniektorí museli krabiciam prepustiť celú izbu vlastného bytu! S podobným problémom sa borila aj naša malinovská kontaktná osoba, pani Soňa. Predsa len, 115 krabíc od topánok, to už je objem! Zvlášť pri maličkom synovi, ktorého krásne zdobené krabice neuveriteľne lákali. ,,Bolo to náročné, ale krásne. Cítila som od ľudí príval energie,“ hovorí pani Soňa. Kedže každý jeden doručený balíček musela skontrolovať, prípadne doplniť, zaujímalo nás, či v krabičkách z Malinova, ktoré mali obsahovať niečo sladké, niečo slané, niečo užitočné a niečo pre zábavu, objavila aj nejakú kuriozitku. ,,V jednej krabici som našla krásnu ploskačku s domácou pálenkou,“ pokračuje pani Soňa. ,,Hoci verím, že by potešila, alkohol nebol dovolený. Ploskačku som vrátila majiteľom,“ dodáva s úsmevom. Našich 115 vianočných krabíc od topánok z Malinova, Mostu a okolia budú prerozdelené do seniorských zariadení po celom Slovensku.

Aj my – #malinovinari – sme prispeli svojou troškou do najkrajšej facebookovej výzvy – Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok.

Kontaktné osoby, ktoré krabice zbierali, mali nakoniec najväčší problém s tým, kde ich skladovať. Ich množstvo bolo niekoľkonásobne vyššie, ako očakávali.

Vianočné darčeky pripravené s láskou od ľudí z celého Slovenska si už babičky a deduškovia s nadšením otvárajú na vianočných besiedkach.

Prejsť na začiatok