GALÉRIA FOTOGRAFIÍ


Výber šk. roku.


Koniec školského roka 2012 - 2013

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Účelové cvičenie formou didaktických hier

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Keď prišli horúčavy ...

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Škola v prírode - Čertov - 5. deň

A svitol nám krásny slnečný deň. Náš posledný deň v ŠvP! Od rána sme usilovne balili, nakúkali pod postele i za skrine, aby sme nič nezabudli. Veľmi sme sa tešili domov, ale smútok z rozlúčky s našimi kamarátmi - animátormi nás premohol. Do autobusu sme nastupovali uplakaní - veď nám s nimi bolo tak dobre! Ale všade dobre, doma najlepšie! Každým kilometrom sme boli bližšie a bližšie k svojmu domovu a k voňavej náruči mamičky. Naposledy sme si zanôtili našu pieseň: "ŠvP, je nám tu dobre, žijeme spolu a svorne, máme tu dobrých vedúcich, dajú nám pár faciek súcich. Bijeme sa, rozbíjame hlavy, zdravotníci nevedia, čo s nami..." A už sme sa hrnuli z autobusu - mamy, babky, tatkovia, bratia i sestry už na nás čakali. V ŠvP bolo super, ale toto bola predsa len najsladšia chvíľa celého týždňa. Tento týždeň nám dal veľa - našli sme si nové spriaznené duše, spoznali ďalší kúp nášho krásneho Slovenska, overili sme si svoje sily aj odvahu, prekonali sme strach a zažili neuveriteľné dobrodružstvá. Ešte dlho budeme na tento týždeň spomínať ...

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Škola v prírode - Čertov - 4. deň

Vo štvrtok sme sa hneď po raňajkách vybrali na výlet. Navštívili sme Dujkov mlyn v Dohňanoch, kde nám milá pani sprievodkyňa porozprávala o histórii mlyna a o ľuďoch, ktorí tu žili a mleli bielučkú múku na voňavý chlebík pre celé okolie. V Dome kultúrnych tradícií sme spoznali ľudové kroje Púchovskej dolina a blízkeho územia Moravy. Zahltení novými vedomosťami sme pokračovali do Púchova, na pešej zóne sme si pochutnali na znamenitej zmrzline a kúpili darčeky pre našich blízkych. Na Čertov sme sa vrátili unavení, ale keď sa popoludní rozozvučala zvolávačka, únava zázračne opadla a ochotne sme sa nechali vtiahnuť do víru hier a zábavy. A prišiel posledný večer v ŠvP. Čakalo nás vyhodnotenie celého týždňa, kopa darčekov a rozlúčka s animátormi. Tá bola naozaj emotívna - sviečky v našich rukách, nočná obloha posiata hviezdami a kruh ľudí, spojených spoločnými dobrodružstvami ... plakali sme všetci. Jeden týždeň a tak hlboko sa zapísal do našich srdiečok, v ktorých navždy zostanú aj animátori - Tento, Žula, Šalalajda, Karkulka aj Ribana. Prečo sa tak rýchlo skončil?

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Škola v prírode - Čertov - 3. deň - 2. časť

Zvyšok dňa sa niesol v znamení príprav na večerný program - bude sa voliť MISS a MISTER ŠvP. Súťažiaci horlivo premýšľali, čo zaujímavé predvedú počas večernej voľnej disciplíny, nacvičovali svoje čísla a vyberali si to najlepšie oblečenie. Porota mala veru ťažkú prácu - vybrať tých naj... zo všetkých našich krásnych a talentovaných detí. Po dlhom rozhodovaní sa napokon dohodla a víťazov slávnostne korunovala. Po korunovácii každý dostal kúsok torty, o ktorú sa s nami podelila Karinka, sestrička Mareka Vargu, ktorá práve dnes oslávila svoje 1. narodeniny. A to ešte stále nebolo všetko! Posilnení tortou sme sa vydali na vzrušujúcu a trošku strašidelnú nočnú hru. Boli sme pyšní, že sme prekonali strach a dokázali sami sebe, akí sme smelí a nebojácni. Do postele sme sa po parádnom dni ledva dovliekli. Poslednou myšlienkou každého z nás bolo: "Čo nás čaká zajtra?"

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Škola v prírode - Čertov - 3. deň - 1. časť

Tak tie raňajky do postele bol len žart ... ale to nás neznechutilo. O to viac sme si dopriali v našej jedálni. Aj slabým "papkáčom" začalo chutiť - čerstvý vzduch a pohyb začali účinkovať. Tento deň bolo od rána krásne počasie, preto sme našu učebňu vymenili za prírodu. Veď aj tu sa dá čítať a netreba pri tom sedieť v nudnej lavici. A učivo z vlastivedy - dĺžka a smer tieňa - sa v triede ani nedá poriadne naučiť. Popoludní nás opäť čakali naši animátori s hrami a zábavou.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Škola v prírode - Čertov - 2. deň

V utorok sme sa prebudili do upršaného a zamračeného rána. Myslíte, že nám to pokazilo náladu? Vôbec nie! Veď sme sa celý deň nezastavili a na nudu sme nemali čas ani pomyslieť. Dopoludnia nás pani učiteľky potrápili učením, popoludní prišli na rad animátori. Najprv sme sa s nimi vyšantili v krytom bazéne a po kratučkčj prestávke na oddych sa chodbami hotela rozozvučala "zvolávačka" - signál, že zábava pokračuje veselými súťažami a diskotékou v spoločenskej miestnosti. Deň sme ukončili vskutku úspešne - v súťažiach sme porazili animátorov a vyhrali sme skvelú odmenu - raňajky do postele! Všetci sme zaspávali príjemne unavení a s úsmevom na tvári ...

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Škola v prírode - Čertov - 1. deň

Konečne prišiel vytúžený týždeň - škola v prírode. Ráno nás pri škole čakali autobusy, ktoré nás odviezli do horského hotela František - Čertov, v katastri obce Lazy pod Makytou. Rozlúčili sa s nami rodičia a súrodenci a plní očakávania sme vyrazili. Po krátkej prestávke na jedlo sme dorazili na miesto. Hotel sa nám zapáčil na prvý pohľad. Izby sú pekné a pohodlné, strava výborná. Okolie je naozaj prekrásne, aj počasie nám praje. Čakala nás partia animátorov, ktorí sa nám venujú a hrajú s nami rôzne hry. Po popoludňajšom programe vonku nás čakala diskotéka a večerná rozprávka. Plní zážitkov sme večer unavení zaspali.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Dopravná výchova s príslušníčkou PZ

V utorok 4.6. 2013 nás navštívila príslušníčka PZ. V každom ročníku poučila deti a vysvetlila, ako sa majú správať v premávke. Upozornila ich na reflexné prvky, ktoré ich chránia pred úrazmi. Premietla animované filmy, v ktorých názorne predviedla deťom rôzne dopravné situácie. Deti si zopakovali dopravné značky, riešili zábavné úlohy a hádanky. Mnohé deti ukázali, že majú vedomosti v danej oblasti, vedia správne prechádzať cez cestu a riešiť dopravné situácie.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Výlet do Prírodovedného múzea vo Viedni

V sobotu 25.mája sa členovia Prírodovedeckého krúžku vydali na dobrodružnú výpravu za poznávaním vzrušujúcej histórie Zeme. Cieľom našej cesty bolo Prírodovedné múzeum vo Viedni, ktoré založil cisár František Jozef. Každým krokom sme sa v nádhernej historickej budove ponárali hlbšie a hlbšie do fascinujúcej histórie i pestrej súčasnosti. Zaujímalo nás úplne všetko - cez bohatú mineralogickú zbierku, najväčšiu a najstaršiu zbierku meteoritov na svete, exponáty z oblasti antropológie, stopy prvého života na mladej Zemi, fosílie, až po ohromné dinosaury. Rozmanitosť života na Zemi, jej klenoty a bohatstvo nás všetkých očarili. Celú cestu domov sme mali o čom premýšľať i hovoriť. Uvedomili sme si, aké dôležité a potrebné je chrániť najväčší poklad, ktorý máme. Len tak ho budeme môcť odovzdať nasledujúcim generáciám...

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Celodenný školský výlet do Schlosshofu

Pri príležitosti MDD sme sa 3.6. ocitli na zámku Schlosshof – najväčšom a najkrajšom barokovom zámku v Rakúsku.. Na malú chvíľu sme sa vrátili do minulosti – do čias panovníčky Márie Terézie. My najmenší sme sa preobliekli do dobového oblečenia a prezreli si zákutia zámku. Starší si mohli vychutnať nádherný výhľad na záhrady a prejsť tajnou chodbou. Po prehliadke zámku sme sa prešli po záhradách s fontánami a zvieratkami. Videli sme aj vylievajúci sa Dunaj a Moravu. A aj keď nám počasie neprialo, bol to krásny a nezabudnuteľný deň.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Deň rodiny

V piatočné popoludnie, 17. mája 2013, bolo pri poľovníckej chate v Malinove rušno. Zišli sa tu rodičia, žiaci, ale aj iní návštevníci, aby spoločne oslávili Medzinárodný deň rodiny. Počasie nám prialo. Kulisou bol lesík a okolitá zeleň chaty. Po príhovore pani riaditeľky vystúpili deti s hodnotným kultúrnym programom. Prítomní ich často odmeňovali potleskom a tí citlivejší aj slzičkou v oku. Po ukončení programu podávali rodičia chutný guláš a do konca tohto pekného popoludnia bolo každému účastníkovi k dispozícii pestré občerstvenie. Žiaci sa zapojili aj s rodičmi do športových aktivít, ktoré im pripravili pani učiteľky a vychovávateľky. Tí najaktívnejší boli sladko odmenení. Ďakujeme rodičom a priateľom školy, že sa zapojili do tejto aktivity v hojnom počte a dúfame, že to bol pre všetkých deň zážitkov, hier a zábavy.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Takto obedujeme

Toto je naša jedáleň - miesto, kam sa všetci ponáhľame hladní po dobre vykonanej práci v škole. Pani kuchárky varia pre nás zdravé a výborné jedlá, ktoré nám veľmi chutia. Dôkazom toho sú aj mnohí stravníci, ktorí často chodia na "dupľu". Veľakrát odchádzame z jedálne takí nasýtení, že by sme si najradšej ľahli a odpočívali. Nech nám i naďalej v našej kuchyni pripravujú takéto dobré obedy a my si k nim zaželáme: "Dobrú chuť!"

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Deň s malinovskými hasičmi

V piatok 17. 5. čakalo na naše deti veľké prekvapenie. Dobrovoľný hasičský zbor v Malinove im na veľkom ihrisku pripravil športové súťaže a ukážky hasičskej práce.Deti si zmerali sily v prekonávaní dráhy, na ktorej museli prenášať hasiaci prístroj, zložiť hasičskú hadicu, preskakovať a podliezať prekážky a to všetko s prilbou na hlave a štafetou v ruke. Najrýchlejší z každej triedy boli odmenení baterkou a každá trieda dostala diplom a omaľovanky. Deti si so záujmom prezreli vnútorné vybavenie hasičského auta a potom sme už všetci s napätím sledovali skutočný zásah hasičov. Požiar hasili prúdy vody z hasičského auta. Práca hasičov deti tak zaujala, že sa viaceré rozhodli stať sa členmi detského hasičského oddielu. Za pekný program hasičom ďakujeme.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Plavecký výcvik

Prázdniny sa nezadržateľne blížia a s nimi aj čas dovoleniek strávených pri vode. Preto sme sa aj my dôkladnejšie pripravili na plávanie. Absolvovali sme týždňový plavecký výcvik. Tréneri počas neho deti učili splývať, plávať znak, správne vo vode dýchať, ponárať sa. Medzi samotnými výukovými hodinami mali možnosť naši plavci si vo vode aj zašantiť. Na záver kurzu si tí najlepší vyskúšali skok do hlbokej časti bazéna. Deti boli šikovné a určite všetko, čo sa počas výcviku naučili, využijú vo chvíľach strávených cez prázdniny pri vode.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Jarná brigáda - úprava školského dvora

Náš školský dvor je opäť o niečo krajší. K jazierku pribudlo čosi nové. Za pomoci rodičov sme zrealizovali bylinkovú špirálu, vysadili živý plot a upravili celý školský areál. Odviedli sme veľký kus práce. Počas brigád priložili ruku k dielu nielen rodičia a pedagógovia, ale aj žiaci. Podarilo sa nám skrášliť náš školský dvor, na ktorom teraz počas pekných dní radi trávime voľný čas.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Deň Zeme (projektový deň)

V stredu 24. 4. to bolo na našom školskom dvore ako v úli. Všetci naši žiaci si spoločne pripomenuli "Deň Zeme". Druháci, tretiaci a štvrtáci vytvorili zaujímavý náučný chodník v areáli školy, prostredníctvom ktorého sa všetci dozvedeli zaujímavosti o rastlinách, stromoch a zvieratkách vyskytujúcich sa v tejto lokalite. Odprezentované projekty jednotlivými žiakmi z každého ročníka boli poučné a veľmi pekné. Prváci vysádzali mladé stromčeky a kvetinové záhony. Prišli nás navštíviť aj malí kamaráti z MŠ v Malinove, ktorí v práci vôbec nezaostávali za ostatnými. Spoločne s tretiakmi urobili netradičnú skalku zo slimačích ulít. Na záver tohto pekného dopoludnia p. riaditeľka vyhodnotila zber papiera a po chutnom obede pokračovali zaujímavé aktivity i v ŠKD. Všetky deti sa usilovne zapojili do sadenia kvietkov, hrabania, zametania až po polievanie. Každý bol usilovný a odviedol kus užitočnej práce. O jej výsledkoch svedčí aj okolie našej školy, ktoré teraz hýri farbami rozkvitnutých muškátov, skalničiek i novovysadených stromčekov. A každý, kto priložil ruku k dielu, bol sladko odmenený.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Slávik Slovenska

Dňa 22. 4. si naše deti zaspievali v súťaži "Slávik Slovenska", do ktorej sa zapojili žiaci všetkých tried. Rozveselili nás ľudovými piesňami podľa vlastného výberu. Niektoré piesne sme si zaspievali všetci spolu. Vypočuli sme si pekné ukážky z rôznych častí Slovenska. Víťaz školského kola nás bude reprezentovať v okresnom kole v Senci.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Bábkové divadlo "Poprepletko"

Opäť k nám zavítalo marionetové Divadlo pod hríbikom s novou rozprávočkou. Rúčky detí rozozvučali divadelný zvonček, opona sa otvorila a s napätím i s úsmevom na tvári sme sledovali milé popletené príbehy mládenca Poprepletka. Jeho "prepletaniu" neodolali ani otec s mamkou, či mocný obyvateľ lesa zbojník Zubadlo, dokonca ani kráľovský dvor. Odvaha a popletený jazýček nakoniec priniesli hlavnému hrdinovi vysnívané šťastie - ruku princeznej Pletanky. Bystré hlávky našich detí rozplietli každé popletené slovo a Poprepletkovi s chuťou zatlieskali.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Noc s Andersenom

Už tradičnú Noc s Andersenom, ktorú organizuje Obecná knižnica v Malinove, si nenechali ani tento rok ujsť naše deti z ŠKD. Pri tejto príležitosti sa zúčastnili divadelného predstavenia "Ako išlo vajce na vandrovku", ktoré im zahralo divadlo "Z kufra von". Deti rozprávka upútala, smiali sa, zabávali, ba dokonca si s chuťou zaspievali. Možno by sa našli jednotlivci, ktorí by si niektorú postavu z rozprávky aj zahrali. Po skončení predstavenia odchádzali všetci s úsmevom na tvári. Vedeli, že program sa ešte neskončil a že sa dozvedia v nasledujúcej besede veľa novostí o knihách spisovateľa Romana Brata. Jeho knihy čítame s veľkým záujmom a každý jeden jeho nový titul nám prinesie radosť a veselosť do všedných dní.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Program "Zdravýživka na cestách"

Keďže chceme byť celý rok zdraví, musíme pre to niečo aj urobiť. Všetci žiaci našej školy sa zapojili do projektu "Zdravýživka", v ktorom im jeho vedúca vysvetlila základné princípy správneho stravovania. Spolu s deťmi diskutovala o potravinách, vytvárala s nimi vlastné stravovacie programy. Každý si pochutil na čerstvom ovocí a potom si deti pozreli aj pekné divadielko o zdravom stravovaní. Tento projekt deti natoľko zaujal, že ešte niekoľko dní po ňom rozprávali iba o tom, čo je pre naše telo dobré, aké porcie z určitých jedál majú zjesť a čomu sa majú v stravovaní vyhýbať. Dúfame, že nám tieto výborné rady vydržia čo najdlhšie a tak v škole nebudeme chýbať ani jednu vyučovaciu hodinu.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Marec - Mesiac knihy (projektový deň v ŠKD)

Mesiac marec sa niesol v znamení kníh. Do našej školskej knižnice pribudlo 30 nových titulov, z ktorých sa tešili všetky deti v ŠKD. Aj naša škola sa zapojila do projektu, ktorý má podporiť záujem detí o čítanie. Každé oddelenie v ŠKD spoločne prečítalo jeden z nových titulov. Žiaci si čítanie spríjemnili aj rôznymi aktivitami pod vedením p. vychovávateľky. Prváci si podľa prečítanej knihy zahrali divadlo, ku ktorému si vytvorili vlastný scenár. Podali skvelé herecké výkony! Druháci zasa vytvorili k prečítanej knihe nádherné ilustrácie a vydarené leporelo s vlastnými kresbami. Určite by nimi bola nadšená aj samotná autorka. Tretiaci a štvrtáci po prečítaní knihy vyrábali veľmi vydarené projekty, v ktorých v rámci skupín nakreslili tie najzaujímavejšie zážitky. Naše deti sú s knihami veľkí kamaráti. Nečudo, že máme čitateľov plnú knižnicu!

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Návšteva TV JOJ

Vo štvrtok 21.3. bol Svetový deň Downovho syndrómu. Tento deň bol pre nás v škole tiež niečím výnimočným, pretože k nám zavítala televízia JOJ. Cieľom jej návštevy bolo natočiť krátku dokrútku o úspečnej integrácii detí v základných školách, ktorú si potom mohli pozrieť diváci v relácii Supermama. Natáčanie sa uskutočnilo v kolektíve II.A triedy. Zachytilo okamihy o tom, ako sa dá pracovať s integrovanými žiakmi a asistentkou učiteľa v bežnej triede školy a aký prínos to môže mať pre obe strany. Deti si túto udalosť veľmi užívali, veď sa pozrite sami...

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Hviezdoslavov Kubín

Dňa 26. 2. sa konala v našej škole súťaž v prednese poézie a prózy, ktorej sa zúčastnili žiaci 1. - 4. ročníka. Ukážky všetkých prítomných zaujali a mnohé aj veľmi pobavili. Ani sme netušili, že máme takých šikovných recitátorov, ktorí vzdali hold nášmu literárnemu velikánovi P. O. Hviezdoslavovi. Víťazi v kategórii poézie a prózy budú našu školu reprezentovať v okresnom kole tejto súťaže. Všetci im držíme palce!

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Voda ako súčasť môjho každodenného života - výtvarná súťaž

Význam vody pre náš život je nesmierny. Nad jej využitím sa zamýšľali aj naše deti v ŠKD vo svojich výtvarných prácach. Týmto sa zapojili do súťaže a treba uznať, že sa posnažili. Samotným dielam predchádzali rozhovory a diskusie o význame vody pre každého z nás. Zaujímavé postrehy a bohatá fantázia sa odzrkadlili na pekných výkresoch. Voda ako víla, čo dáva život, jej nedostatok na púšti, alebo každodenné využitie v domácnosti. Veď posúďte sami. Nie sú tie práce nádherné?

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Starostlivosť o vtáčiky v zime

Žiaci štvrtého oddelenie v ŠKD sa rozhodli, že sa postarajú o živoriace vtáčiky, ktoré u nás zostávajú v zime. Vyrobili im krmivo, kde nosný základ boli rozvinuté borovicové šišky, ktoré naplnili lojom, slnečnicovými a ľanovými semienkami, prosom a ovsenými vločkami. Mali speváčikovia boli určite spokojní, pretože ich ešte v ten deň žiaci zavesili na stromy v okolí školy. Dobrú chuť, vtáčiky!

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Bábkové divadlo „Gašparko a drak“

V stredu 20.2.2013 prišlo našich žiakov potešiť Stražanovo bábkové divadlo. Prinieslo nám rozprávkovú pohodu a pastvu pre rozžiarené detské oči. Originálnymi marionetami z lipového dreva sa prihovorilo najmladším a najvďačnejším divákom. Gašparko s princom išli oslobodiť kráľovstvo a princeznú od zlého a strašného draka. Niektorí sa chvíľu aj báli, ale nakoniec všetko dobre dopadlo – dobro zvíťazilo a drak bol zneškodnený. Princ sa oženil s princeznou Krasomilou a šťastne žili až do smrti. Divadlo sa nám veľmi páčilo a tešíme sa na ďalšie predstavenie.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Zápis budúcich prvákov

V piatok 8. februára 2013 sa uskutočnil zápis detí do 1. ročníka v ZŠ Malinovo. Zápisu sa zúčastnilo 17 detí. Všetkých budúcich prvákov v škole privítala družina pirátky „Dlhý pazúr“. Jej pomocníci pomohli deťom prekonať strach a niekoľko slzičiek. Deti sa na Dni otvorených dverí zoznámili so školou aj s pedagógmi školy. Rodičia mali tiež možnosť oboznámiť sa so školou a spoznať záujmové krúžky, ktoré pracujú v ZŠ. Počas zápisu do prvého ročníka ZŠ zákonní zástupcovia nahlásili škole aj to, či ich ratolesť bude absolvovať etickú výchovu alebo náboženstvo, aj ich záujem, či dieťa bude navštevovať Školský klub detí. Ešte nás čaká niekoľko mesiacov a potom nám všetkým zazvoní školský zvonec a naši prváci hrdo vykročia v ústrety novým zážitkom a vedomostiam. Všetci sa na nich tešíme!

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Karneval 3

Poznáte nás? Možno všetkých ani nie. Veď nás to stálo veľa námahy, kým sme sa premenili na rozprávkové bytosti. No a tú zábavu, ktorú sme počas karnevalového popoludnia zažili, nám môžete všetci závidieť. Nič ste však nezmeškali, pretože takúto atmosféru môžete s nami spoločne zažiť i na budúci rok. Rozmýšľajte, akou maskou nás prekvapíte.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Karneval 2

Takto sme sa chystali. V triedach sa deti menili na čarodejníkov, zvieratká, princezné, strašidlá a plno iných, zaujímavých karnevalových masiek

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Karneval

Fašiangové obdobie si nenechali ujsť ani deti našej školy. Dňa 7. 2. 2013 sa všetci stretli v kultúrnom dome v rôznorodých maskách. Nálada bola, ako inak, výborná. Pani vychovávateľky sa zmenili na pirátky a všetkých roztancovali pirátskym tancom. Prehliadkový pochod masiek prítomných presvedčil o tom, ako vedia byť žiaci i rodičia kreatívni pri vymýšľaní karnevalových masiek. Nechýbali ani pekné súťaže, tance a samozrejme aj odmeny. Deti si toto veselé popoludnie nevedeli vynachváliť a najväčšiu radosť prejavili prváci, ktorí školský karneval zažili po prvýkrát.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Turnaj v minihádzanej

V mesiaci decembri sme sa nielen tešili na Mikuláša a Vianoce, ale sme stihli urobiť niečo dobré aj pre svoje zdravie. Naša škola v spolupráci s trénerkami z ŠK Inter BA pomohla zorganizovať turnaj v minihádzanej, v ktorom si prišli zmerať svoje sily veľkí aj malí žiaci zo škôl z Tomášova, Mostu pri Bratislave a z našej školy. Bol to veľký súboj a každé družstvo bojovalo zo všetkých síl. Povzbudzovanie divákov sa ozývalo po celej obci. Tešíme sa, že medzi nami vyrastajú zdatní športovci, z ktorých raz možno budú úspešní reprezentanti tohto pekného športu.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Dostali sme polročné vysvedčenie!

Je rozhodnuté! Prvý polrok je definitívne za nami. Na hodnotiacich výpisoch sa objavili známky za našu polročnú prácu a snahu. Určite sme sa všetci snažili, aby naše pani učiteľky mohli napísať čo najviac jednotiek. Ak sa to niekomu z nás celkom nepodarilo, nič nie je stratené. Veď máme pred sebou ďalší polrok, v ktorom všetci dokážeme, že sme šikovní a že sa v našej škole radi učíme. Dôkazom toho budú koncoročné vysvedčenia so samými jednotkami.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Konečne napadol sneh

Túto zimu je Perinbaba veľmi štedrá na snehovú nádielku a najväčšiu radosť robí samozrejme deťom, ktoré si deň čo deň užívajú šantenie v snehu. Deti v ŠKD nelenili a po neúnavnom guľovaní a sánkovaní si postavili snehové mesto. Radosť detí zo snehu je obrovská, tak si ho ešte užívajme.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Zdobili sme medovníčky

Aký by to bol predvianočný čas bez vône klinčekov, škorice a čerstvo napečených medovníkov? Tieto lákavé vône sa 20. decembra šírili aj z 3. oddelenia ŠKD, kde nielen dievčatá, ale aj chlapci zdobili typické vianočné medovníčky. Zábava to bola výborná a sladučká odmena neminula žiadneho z nás. Škoda len, že Vianoce a s nimi spojené nezabudnuteľné činnosti sú iba raz v roku!

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Mikulášsky stánok

Pred sviatkom sv. Mikuláša nás mamička Krištofa Rosinu z 2. B triedy poprosila, aby sme svojimi prácami zo školy prispeli na výzdobu mikulášskeho stánku, ktorý organizovalo MC Pinocchio v Malinove. Žiaci 2. B triedy vyrobili pekné vianočné magnetky, svietniky a vianočnú girlandu, ktorá potom ešte dlho zdobila aj našu triedu a dotvárala sviatočnú náladu. Boli sme pyšní, že sme svojimi šikovnými rúčkami prispeli na takú peknú akciu. Držíme MC Pinocchio palce, aby sa z poriadania mikulášskeho stánku stala v Malinove tradícia.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Prírodovedný krúžok

Vo štvrtok 22. novembra nás na Prírodovednom krúžku navštívila pani Križanová, mamička žiaka Cyrila z 2. B triedy, ktorá pracuje v SHMÚ. Pútavo nám porozprávala o vode, dozvedeli sme sa veľa nového o tejto vzácnej tekutine a tiež sme mali možnosť overiť si naše doterajšie vedomosti o nej. Najzaujímavejšie bolo pozorovanie vodných organizmov, ktoré pani Križanová so sebou priniesla. Za príjemné a poučné stretnutie jej ďakujú všetci členovia Prírodovedného krúžku.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Vianočná akadémia

Radosť a dobrá nálada sprevádzali našu školu už dva týždne pred vianočnými sviatkami. Prečo? Škola žila nácvikmi, prípravou a skúškami programu k tradičnej vianočnej akadémii, ktorú každoročne pripravujeme pre rodičov, starých rodičov a ostatných príbuzných. Na tomto vystúpení sa každého z nás zmocnila sviatočná nála a už v tento deň k nám vlastne zavítali Vianoce. Program sa nám vydaril, naše koledy, tančeky i scénky každého chytili za srdce. S dobrou náladou sme teda mohli odísť na vianočné prázdniny.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Vianočné trhy

Dňa 8. decembra sme zažili atmosféru Malinovských vianočných trhov. Pred Kultúrnym domom nám šikovní a tvoriví obyvatelia našej obce ponúkali na predaj výborné dobroty a vianočné darčeky. V telocvični bol pre deti pripravený bohatý program v podobe tvorivých dielničiek. Naša škola pripravila výrobu vianočných ozdôb a pozdravov. Rodičia si mohli zakúpiť aj krásne vianočne pozdravy, ktoré boli vyrobené podľa návrhov žiakov našej školy. Zatancovali nám deti z tanečného súboru Margarétka a navštívil nás aj Mikuláš, ktorý porozdával deťom balíčky so sladkosťami.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Bábkové divadlo Katkine výmysly

V utorok 4. decembra 2012 k nám zavítalo profesionálne divadlo DÚHA s bábkovým predstavením Katkine výmysly. Deti sledovali s otvorenými ústami príbeh Katky a jej kamaráta Maťa, ktorý si nerád plnil povinnosti .Vysmieval sa Katke – prváčke, že sa usilovne učila čítať a písať a ešte si našla aj krásny vzťah ku knihám. Katka presviedčala Maťa, aké je dôležité v živote naučiť sa čítať, počúvať a každého vnímať s láskou. A ako to už v rozprávkach býva, aj táto dopadla dobre a tvrdohlavý Maťo sa polepšil. Vďaka za milé a poučné divadielko.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Jesenný piatok - Stretnutie čarodejníc

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Jesenný piatok - panáčik „kvetináčik“ + vyhodnotenie

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Jesenný piatok – vyučovací blok s témou „Jeseň“

Presne po roku, 9. novembra, sme opäť pozvali našich rodičov na Deň otvorených dverí. Na zaujímavých vyučovacích hodinách s jesennou tematikou sme im ukázali, akí sme šikovní a bystrí. Posilnení malým občerstvením, ktoré nám rodičia priniesli, sme sa spolu s nimi pustili do práce na zhotovení panáčikov z kvetináčov a prírodného materiálu. Naše výtvory boli také pekné a originálne, že bolo veľmi ťažké vybrať ten najkrajší, a tak boli sladkosťou odmenené všetky deti. Vyhodnotili a ocenili sme aj jesenný zber papiera - najlepších zberačov z každej triedy a najúspešnejšiu triedu. Tentoraz sa z chutnej torty tešili tretiaci. Popoludní sme sa všetci zmenili na strigy, čarodejníkov a strašidlá, aby sme sa spolu zabavili pri tanci a čarodejníckych súťažiach. Ešte sme stihli postrašiť ľudí na ulici a spoločne strávený deň, plný zážitkov a zábavy bol za nami.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Marionetové divadelné predstavenie O perníkovej chalúpke

Hneď po jesenných prázdninách nás v kultúrnom dome čakalo marionetové divadelné predstavenie Divadielka Pod hríbikom. Zahrali nám rozprávku O perníkovej chalúpke. V divadielku vystupovali drevené bábkové postavičky Janko, Marienka, babka a ježibabka. Videli sme drevenú pec, v ktorej zhorela ježibaba a chalúpku, ktorá bola celá z perníkov. Spolu s ujom Hoblinom sme perníky spočítali, bolo ich 76. Čarovné a krásne na divadielku bolo, že mal aj zvonček, ktorý zvonil vtedy, keď sme tlieskali. Na koniec rozprávky sme tlieskali a tlieskali a zvonček zvonil ostošesť. A tak, ako nám zazvonil na koniec rozprávky, tak nám nabudúce zazvoní na začiatok nejakej novej rozprávky.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Záložka spája školy

Aj tento školský rok v mesiaci október sa naša škola zapojila do 4. ročníka česko-slovenského projektu “Záložka do knihy spája školy“. Cieľom projektu je nadviazať kontakty medzi slovenskými a českými základnými a strednými školami a podporiť čítanie prostredníctvom výmeny záložiek do kníh. Tvorba záložiek prebiehala pod dohľadom vychovávateliek z ŠKD. Žiaci vytvorili záložky s jesennou tematikou - odtláčanie listov a naplno využili vlastnú fantáziu pri ich aranžovaní na podklad. Tento projekt umožnil našej škole nadviazať vzájomnú spoluprácu s partnerskou školou ZŠ s MŠ Dohňany, kde došlo k obojstrannej prezentácii tvorivosti žiakov prostredníctvom výmeny záložiek.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Jesenný zber papiera

Podobne ako minulé školské roky aj v tomto školskom roku sa žiaci našej školy zapojili do jesenného zberu, ktorý sme organizovali v dňoch 19. – 20. októbra 2012. Túto vzácnu druhotnú surovinu nosili žiaci do zberných kontajnerov rôznymi spôsobmi - v rukách, na káričkách a mnohým pomohli rodičia s dovozom papiera autom. Zber papiera to nie je len snaha zarobiť pre školu čo najviac peňazí, ale predovšetkým boj medzi triedami a jednotlivcami o víťazstvo v škole. Vedenie školy sa touto cestou chce poďakovať všetkým žiakom, ktorí priniesli do školy papier a tak podporili nielen svoju školu, ale prispeli aj k recyklácii papiera a ochrane životného prostredia.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Brigáda - úprava okolia jazierka a školského dvora

Na jar 2012 sa nám podarilo získať grant Pomáhame vyrásť, ktorý každoročne vyhlasuje IKEA Bratislava na podporu školských projektov. V rámci tohto projektu sme s pomocou obce a rodičovských brigád zrealizovali jazierko, upravili jeho okolie a upravili sme časť školského dvora. Počas brigád priložili ruku k dielu nielen rodičia a pedagógovia, ale pomáhali žiaci a dokonca aj ich malí súrodenci. Niektorí ešte v maminom náručí. S takouto pomocou sa nám určite podarí vylepšiť prostredie školského dvora, na ktorom naše deti trávia veľa voľného času.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Mesiac úcty k starším - posedenie so starými rodičmi

ŠKD v rámci Mesiaca úcty k starším (október) 16.10.2012 pripravilo stretnutie detí s ich starými rodičmi. Pre veľký záujem sa táto akcia konala v sále kultúrneho domu. Deti si pripravili tance, básničky a pesničky. Starí rodičia na oplátku priniesli spomienkové predmety zo svojho detstva, ktoré si deti s obdivom prezreli. Táto prechádzka z čias minulých do súčasnosti sa páčila všetkým zúčastneným generáciám. Zabezpečili sme malé občerstvenie a darčeky pre starých rodičov. Nakoniec boli všetci zúčastnení odmenení hviezdičkou, natlačenou na ruku. Spoločne sme strávili jedno príjemné popoludnie a dúfame, že sa čoskoro stretneme na ďalšej spoločnej akcii.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Športové popoludnie v ŠKD

Detičky z 3. oddelenia ŠKD (2.B trieda) dobre vedia, aký je pravidelný pohyb dôležitý pre naše zdravie. Okrem toho nám prináša aj veľa radosti a zábavy. A tak si v utorok 9.10. priniesli do školy svoje dvojkolesové tátoše a naplno si užili radosť z bicyklovania, kolobežkovania a dokonca aj korčuľovania. Správali sa športovo a v duchu fair play sa o svoje dopravné prostriedky podelili. Tak sme sa bez úrazov zabavili naozaj všetci, dokonca aj náhodní okoloidúci z iných oddelení ŠKD. Už teraz sa tešíme na ďalšie veselé športové popoludnie.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Výchovný koncert - Slovenský folklór

Vždy sa tešíme na podujatia v neďalekom kultúrnom dome, lebo tam býva veselo a ešte sa trochu ulejeme z vyučovania. Začiatkom októbra sme sa spolu s MŠ zúčastnili výchovného koncertu. Jednu hodinu sme sa zabávali spolu s účinkujúcimi na programe s názvom Slovenský folklór. Pán Peter Hlbocký so svojim synom Michalom nám spievali známe aj menej známe ľudové piesne, tancovali a aj hrali na ľudových nástrojoch. Pár z nich sme videli na vlastné oči po prvýkrát, napríklad drumbľu, gajdy, fujaru a nineru. Niektoré deti si ich mohli vyskúšať priamo na javisku. Ku každému nástroju pridali zaujímavý príbeh, hádanky, alebo súťaž. Pritom sme sa dozvedeli mnoho aj o ľudových remeslách. Boli naozaj výborní. Pobavili, poučili a my sme im za to vďačne tlieskali. Tešíme sa na nich aj na budúci rok.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Exkurzia do záhradníctva v Malinove

Dňa 4.10.2012 sa deti z 1.oddelenia ŠKD (I.A trieda) vybrali na návštevu Záhradného centra Peter Holcsy v Malinove. Mamička Laurinky Simonovej nás previedla záhradníctvom a ukázala nám krásne jesenné kvety. Na záver nás prekvapila milým darčekom vlastnej výroby - čakala nás lízatková tekvička. Ďakujeme a tešíme sa na ďaľšiu návštevu.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Exkurzia - zámok Orth 3.10.2012

Dňa 3.10.2012 navštívili žiaci našej školy zámok Orth, ktorý sa rozprestiera v lužných lesoch Rakúska. V jeho okolí deti pozorovali zblízka zvieratá a rastliny mokradí. Priamo v ich životnom prostredí sledovali sysle, užovky, korytnačky... Veľmi vzrušujúca bola podvodná pozorovateľňa, ktorá umožňuje vidieť plávajúce ryby pod hladinou vody. Spoločne sme si oddýchli a posedeli v hniezde bociana. V zámku Orth deti cestovali v čase a pomocou filmu prežili premenu lužnej krajiny od praveku až po súčasnosť. Boli svedkami zrodu rieky Dunaj. Spoločne si zahrali v lužnom divadle, kde boli divákmi a hercami zároveň. Zobrazovali neustále premeny prírody a večný pohyb vody v krajine. Unavení, ale plní dojmov a nových vedomostí sme sa šťastne vrátili domov.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Exkurzia RD Most - 2. a 4. ročník

27.9.2012 navštívili RDP MOst pri Bratislave aj žiaci 2. a 4. ročníka.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Exkurzia RD Most - 1. a 3. ročník

26.9.2012, počas Mliečneho týždňa v našej škole, sa deti 1. a 3. ročníka vybrali na exkurziu do RDP Most pri Bratislave. Niektoré ešte nikdy nevideli živú kravičku a tak sme sa na tento deň všetci tešili. Sprevádzala nás pani Ing. Viera Glasnáková, hlavná zootechnička, ktorej zároveň patrí naše poďakovanie. Navštívili sme priestory, kde sa chovajú kravičky, pôrodnicu pre kravičky a škôlku - samostatné búdky na odchov teliatok. Videli sme aj teliatko, ktoré bolo na svete ešte len 10 minút a jeho mama ho práve intenzívne čistila. Ešte ho ani nôžky neuniesli. Taktiež sme si pozreli plnoautomatickú linku na dojenie, kde je už všetko riadené počítačom, dozvedeli sme sa, že kravičky šampiónky nadoja denne aj 50 l mlieka. Deti mali možnosť ochutnať čerstvé mlieko. RDP Most je zapojené aj do projektu Adoptuj kravičku, ktorého hlavným cieľom je zvýšiť v rodinách uprednostňovanie slovenských mliečnych výrobkov (www.adoptujkravicku.sk). Unavení a plní dojmov sme sa napoludnie vrátili do školy.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


24.9. - 28. 9. Mliečny týždeň v ŠKD

Každoročne si na konci septembra žiaci, učitelia a školská jedáleň pripomenú Svetový deň mlieka. Mliečny týždeň je dobrou príležitosťou, aby sme si pripomenuli význam mlieka. Tento biely dar prírody a výrobky z neho obsahujú optimálne množstvo potrebných výživných a esenciálnych zložiek. Aby sme našim žiakom ešte viac priblížili význam pitia mlieka a konzumácie mliečnych výrobkov pre naše zdravie, zorganizovali sme v ŠKD tvorivé aktivity. Štvrté oddelenie v úvode riešilo mliečnu tajničku a následne sa všetci podieľali na výrobe ovocno-mliečnej torty. Tretie oddelenie si pochutilo na spoločne pripravenej syrovo-hroznovej mise a vyrobilo plagát O ceste mlieka z maštale až na jedálenský stôl. Z jogurtových téglikov, obalov z rôznych syrov, mliečnych nápojov, či iných mliečnych výrobkov žiaci druhého oddelenia zhotovili mliečneho robota. Nezaostalo ani prvé oddelenie – prváčikovia vyrobili koláž z obrázkov a pochutili si na ochutených mliekach.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Environmentálna vychádzka do okolia Malinova

14. septembra 2012 naša škola absolvovala vychádzku do okolia Malinova. Deti sledovali skrášlené okolie Malého Dunaja - pribudli sem nové totemy a informačné tabule. Sprevádzala nás pani Šimonovičová z OZ Pro Eberhard, ktorá zároveň pre deti pripravila krátku prírodopisnú súťaž. Po jej skončení všetky deti dostali na pamiatku malý darček. Počas prechádzky sme vyčistili od odpadkov aj okolie Malého Dunaja a nového altánku na Žilípe.

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .


Slávnostné otvorenie šk. roka 2012/2013

S príchodom septembra otvorila svoju bránu aj naša škola, aby privítala žiakov po dvoch mesiacoch prázdnin. Skončili sa sladké chvíle oddychu a opäť treba začať pracovať. Najväčšie zmeny čakajú prváčikov a ich rodičov. Pribudli prvé vážne povinnosti, ale aj kamarátstva a huncútstva. Všetkých privítala pani riaditeľka a popriala im úspešný štart do nového školského roka. Tak teda vykročme tou šťastnou nohou – nech sa nám celý rok darí!

. . . . pozrieť si celú galériu . . . .

 

HLAVNÁ STRÁNKA   |   ŠKD   |   GALÉRIA FOTOGRAFIÍ   |   ZVEREJŇOVANIE   |   KONTATY
Základná škola ako organizačná zložka Spojenej školy, Bratislavská 44, 900 45 Malinovo
Stránku vytvorila firma EasyTech s.r.o. ©,